Pianina cyfrowe – wybór instrumentu do 6.000 zł

Pianina cyfrowe – wybór instrumentu do 6.000 zł

Poniższy artykuł ma na celu przedstawianie najlepszych ofert pianin cyfrowych w cenie do 6 000 zł. Kwota nie jest przypadkowa. Wielu muzyków, którzy początki nauki mają już za sobą, po jakimś czasie chce przesiąść się na lepiej brzmiący sprzęt. Podana kwota to w większości przypadków budżet, jaki muzycy na tym poziomie zakładają na zakup nowego instrumentu.


Kawai CN25


Jest to jeden z najbardziej rozchwytywanych modeli. Gwarantuje wysokiej jakości brzmienie i świetnie oddaje uczucie gry na pianinie akustycznym. Co ważne, posiada gniazdo jack, pozwalające na wpięcie słuchawek, czyli dalszą naukę gry. Pianino ma 88-klawiszową klawiaturę. Pianino posiada funkcje lekcyjne. Dla bardziej zaawansowanych udostępniono wejścia USB i złącze MIDI, umożliwiające zapisanie i udostępnianie swoich utworów. Chlubą tego modelu jest wysokiej klasy akcja klawiatury Responsive Hammer III, oddająca realistyczny ruch pianina akustycznego.


KORG LP-380 BK


Drugim pożądanym modelem na rynku jest KORG LP-380 BK. Ten model również cechuje bogate brzmienie fortepianu. Producent skupił się również na dźwiękach elektrycznych pianin. Pianino słynie z wyjątkowego stylu – jest płaskie i eleganckie, nawet gdy pokrywa jest zamknięta. Ma jedyne 26 cm głębokości, więc świetnie sprawdza się w małych mieszkaniach. Posiada dwa wyjścia słuchawkowe, i złącze MIDI. Pianino jest świetnej jakości, produkowane przez najlepszych japońskich rzemieślników.


Kurzweil MP 10 F

To trzeci model pianina cyfrowego, który jest najchętniej kupowany przez średnio-zaawansowanych muzyków. Posiada on pełnoważoną 88-klawiszową klawiaturę z funkcją Hammer Action. Może być ona ustawiona w 10 trybach czułości. Pianino to posiada wbudowany procesor „Mara”, który może obsługiwać do 32 warstw na jedno brzmienie.Instrument jest bardzo elegancki i solidnie wykonany. Kurzweil MP10F ma wbudowane złącza USB i MIDI i dysponuje 78 zestawami perkusyjnymi. Posiada również wyjście słuchawkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *