Odpowiednie słuchawki do pianina cyfrowego

Wybór odpowiednich słuchawek do pianina cyfrowego decyduje o późniejszym komforcie pracy z nimi. Warto jest osobiście dany model sprawdzić przed zakupem. Musimy się też zastanowić, czy zależy nam na słuchawkach, które idealnie wyciszą otoczenie (model zamknięty) czy na typie otwartym lub półotwartym, który jest zdrowszy dla słuchu.


Na co zwrócić uwagę?


Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w bardzo zróżnicowanych cenach. Przy wyborze nie kierujmy się tylko i wyłącznie jakością dźwięku, ale również solidnością wykonania i wagą słuchawek. Jeśli zamierzamy używać ich często, powinny być dość lekkie i odporne na ciągłe zakładanie i ściąganie.


Górna półka


Jednym z najlepszych modeli na rynku są słuchawki Akai MPC. To sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów, idealny do studia. Są bardzo lekkie i pozwalają na izolację od otoczenia, dzięki dużym i wygodnym poduszkom. Odtwarzają muzykę perfekcyjnie, pozwalają na wychwycenie każdego niuansu. Konkurencją dla Akai może być model Roland RH-D30. Jest to również model zamknięty, dedykowany dla DJ-ów.


Ekonomicznie


Jeśli chodzi o słuchawki ze średniej półki cenowej, muzycy zdecydowanie polecają M-Audio M50. Słuchawki te, dzięki 5 centymetrowym przetwornikom, oferują bezkonkurencyjną wydajność i jakość dźwięku. Słuchawki te są bardzo wygodne, charakteryzują się również doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Drugim polecanym modelem jest Presonus HD7. Tu mamy do czynienia z głośnikami neodymowymi – idealnymi do pracy z niskimi częstotliwościami. Ich zaletą jest to, że są niezwykle lekkie i wygodne. Warto tu również wspomnieć o wysokiej jakości materiałów, z jakich zostały wykonane


Do domu

Jeśli szukamy słuchawek do domowego użytku, ale w dalszym ciągu zależy nam na jakości dźwięku, warto przemyśleć zakup Igo ISH-100 lub ISH-101. Można zakupić je już za niecałe 50zł, a są świetnie wykonane i pracuje się z nimi bardzo komfortowo. W zbliżonej cenie możemy znaleźć również Alpha Audio HP, charakteryzujące się miłym obiciem. Producent zaleca je do użytku z pianinami cyfrowym i perkusjami elektronicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *