Japońska precyzja w instrumentach Kawai

Instrumenty Kawai to instrumenty dopracowane w każdym calu. Producent użył wielu autorskich rozwiązań i technologii, aby zapewnić muzykom jak najczystsze dźwięki i komfort gry. Procesy produkcyjne ukazują japońską dbałość o szczegóły oraz rzemieślniczą rzetelność.


Millenium III z ABS-CarbonTechnologia klawiatury Kawaii. Millenium III stara się odzwierciedlić akcję klawiatury fortepianowej. Wykonana jest z autorskiego materiału producenta ABS-Carbon, łączącego w sobie tworzywo ABS oraz włókno szklane. To rozwiązanie pozwala na odpowiedź szybszą o 25%, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu kontroli. Klawiatura ta jest wrażliwa na dotyk – zachęca wręcz do subtelności i finezji gry, która przychodzi naturalnie. Jej czułość jest bezkonkurencyjna, zwłaszcza przy grze pianissimo.

Klawisze i młoteczki


W większości modeli klawisze zostały wydłużone. Wpływa to na ergonomię podczas gry, lepiej czujemy klawiaturę, bez względu w którą część klawisza uderzamy. Młoteczki Shiko Seion stworzone są z włókna wełnianego pochodzącego z Australii i Nowej Zelandii. Producent zadbał, aby miały duszę: są wytwarzane i regulowane ręcznie, bez użycia sztucznych dodatków i maszyn. Taki sposób produkcji zapewnia niepowtarzalne brzmienie. Warto również wspomnieć o technologii NeoTex, związanej z powierzhcnią klawiszy. Ma ona w dotyku przypominać kość słoniową i heban. Powierzchnia nie jest idealnie gładka. To rozwiązanie pomaga absorbować pot z palców podczas gry, dzięki czemu opuszki nie ślizgają się po klawiaturze.

Płyta rezonansowa Japanese Ezo


Płyta rezonansowa jest prawdziwą esencją wartości Kawaii. Stworzona jest ze świerków z Hokkaido, które gwarantują niezwykłą zwartość, a dzięki niej niepowtarzalne brzmienie. Po ścięciu drzewa natychmiast sadzi się nowe, które rośnie 15 lat. Kawai twierdzi, że proces jest wart czasu i wysiłku – wytrzymałość drewna wszystko rekompensuje.

Struny Temaki


Struny od Kawai są ręcznie nawijane. Proces ten gwarantuje maksimum precyzji i najlepsze naprężenia. Są one montowane w każdym fortepianie koncertowym z serii Shigeru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *